home
nowe technologie
Kontakt
Nasi dostawcy
Lista referencyjna

© NORKOM 2008

PROJEKT TABLICY
SYNOPTYCZNEJ (karta nr 958)

Przedstawiamy Państwu jeden z ciekawszych projektów, który został zaprojektowany w naszej pracowni. Projekt tablicy synoptycznej został wykonany dla nowo powstalego basenu w Kudowie Zdroju. Tablica ma za zadanie wyświetlić wyniki i ocenić pracę ogrzewania wody w basenie przy zastosowaniu odnawialnych źrodel energii. Basen jest obłozony panelami, w których zachodzi proces ogrzewania cieczy, która de facto oddaje ciepło do wody w basenie.Projekt sklada sie z czterech osobnych modułów tworzących jedną całość. Zaliczamy do nich: sześć liczników ciepła, licznik gazu, serowanie i tablicę synoptyczna, która składa się z trzynastu procesorów typu PIC, dwunastu wyświetlaczy typu SLAVE i jednego MASTER'a.
Sterownik komunikuje się z masterem, który wysyła przetworzone dane w postaci pakietów do tablicy. Po odebraniu danych, master rozysła dane do slave'ów, po czym odpowiednie dane trafiają do wyświetlaczy siedmiosegmentowych.
Głównym celem sterownika jest:


Niebawem zostanie uruchomiony serwis, który umożliwi Państwu oglądanie wyników z tablicy w sieci internet. Stworzenie wirtualnej tablicy zapewnia technologia typu Java oraz PHP. Możliwe bedzie również analizowanie wyników miesięcznych i rocznych. Statystyki takie pozwolą ocenić pracę basenu i odnawialnych źródeł energii.