home NORKOM
nowe technologie
Kontakt
Nasi dostawcy
Lista referencyjna

© NORKOM 2008

System do form z grzanymi kanałami SR1(karta nr 1629)

System typu SR1 przeznaczony jest do regulacji temperatury w formach wtryskowych z grzanymi kanałami. Może być również stosowany do regulacji temperatury w innych układach w przetwórstwie tworzyw sztucznych.

Głównym modułem systemu jest regulator typu BR1 przeznaczony do dokładnej regulacji temperatury form z grzanymi kanałami. Jest to regulator ze specjalnym układem miękkiego startu, zapewniającym wstępne nagrzanie formy. Podczas pracy regulatora w fazie miękkiego startu, element wykonawczy jest sterowany 10%, a następnie 25% mocy maksymalnej. Pomiar temperatury jest wykonywany za pomocą termoelementu Fe-CuNi, a wskazywany na polu cyfrowym wyświetlacza.

  • regulator wskazuje temperaturę zadaną, parametry dynamiczne procesu regulacji oraz prąd w obwodzie odbiornika. Procentowa wartość mocy sterującej wyświetlana jest na linijce diodowej,
  • regulator ma funkcję autoadaptacji, dzięki której po automatycznym pomiarze parametrów obiektu regulacji, oblicza i nastawia, bez udziału obsługi, parametry dynamiczne Xp, Ti i Td.
przetwornik
powiększenie »

Niezawodność systemu wtrysku gorąco-kanałowego zapewniają dodatkowe funkcje:

Regulator na życzenie klienta może być dostarczony z zestawem przyłączeniowym umożliwiającym połączenie systemu SR1 z formą wtryskową.

Wymiary zewnętrzne:
min. 100 x 181 x 230mm - 1 kanał pomiarowy
max. 549 x 185 x 320mm - 6 kanałów pomiarowych.

[dokumentacja techniczna]ico148 KB

powrót