home NORKOM
nowe technologie
Kontakt
Nasi dostawcy
Lista referencyjna

© NORKOM 2008

Pomiar temperatury (karta nr 557)

Przylgowy termometr oporowy

  • karta katalogowa 90.2522
  • dla temperatur -50...+260°C
  • armatura zanurzeniowa wykonana z różnych materiałów
  • dla okrągłych i płaskich powierzchni
  • prosty i szybki montaż
  • niewielkie obciążenie termiczne

Przykładane termometry oporowe znajdują zastosowanie przy pomiarze temperatury w zamkniętych systemach wodociągowych jak również pomiarze temperatury innych płaszczyzn płaskich lub okrągłych. Poprzez prosty montaż przy użyciu opaski zaciskowej lud taśmy dociskowej omija się mechaniczną obróbkę miejsca pomiaru. Szczególne wyko-nanie obrazują typy 902522/10 i 902522/11, które wymagają nawierconego otworu w celu dobrego przytwierdzenia czujnika w miejscu pomiaru do powierzchni.
Niebezpośredni pomiar temperatury nie wymusza zakłóceń mierzonego medium związan-ych z przepływem. odnotować wszelkich zmian w medium związanych np. z przepływem. Z drugiej jednak strony na żywotność termometru oporowego nie mają wpływu ani ciśnienie ani środki chemiczne.
Mierzony obiekt nie zostaje prawie w ogóle zakłócany dzięki niewielkiemu obciążeniu ter-micznemu. Dla polepszenia przewodności cieplnej jest dostępna pasta dobrze prze-wodząca ciepło. Duża różnica temperatur pomiędzy mierzonym medium a temperaturą otoczenia wpływa bezpośrednio na pomiar. Dlatego w takich wypadkach zaleca się użyć dodatkowej izolacji.
Seryjnie montowanym wkładem pomiarowym jest sensor Pt100-dwuprzewodowy, wg DIN EN 60 751, klasa dokładności B, ale możliwe jest też wykonanie z Pt500 lub Pt1000.

DANE TECHNICZNE

Przyłącze Wg wyboru: końcówki przewodów gołe (bez izolacji), z nakładkami metalowymi, z wtyczką lub ze złączem wtykowym wielopolowym
Kabel przyłączeniowy Silikon, temperatura otoczenia -50...+180°C
Teflon, temperatura otoczenia -190...+260°C
Kapton, temperatura otoczenia -50...+205°C
Rura ochronna Stal kwasoodporna 1.4571, aluminium, tworzywo sztuczne
Wkład pomiarowy Pt100 DIN EN 60 751, Kl. B, 2- przewodowy
Termometr

[dokumentacja techniczna] pdf153KB


powrót