home NORKOM
nowe technologie
Kontakt
Nasi dostawcy
Lista referencyjna

© NORKOM 2008

OptiFiber (karta nr 1521)

flukenetworks
strona producenta »
 
cennik
flukenetworks

OptiFiber jest pierwszym urządzeniem OTDR do testowania toru linii światłowodowych umożliwiającym również certyfikacje . Reflektometr ten podłącza się z jednej strony toru optycznego, skąd wykonywany jest pomiar dla całej jego długości. Podczas pomiaru wykrywane są zmiany tłumienności zarówno w kablu jak i na złączach , zagięciach itp., dzięki czemu można określić miejsce wystąpienia ponad standardowej tłumienności w kablach światłowodowych.

Zaletą OptiFiber jest również pomiar certyfikacyjny , czyli odniesienie wyników do aktualnych standardów i potwierdzenie zgodności z nimi. OptiFiber ma budowę modułową, co oznacza, że bez problemu można podłączyć opcjonalne moduły do pomiaru kabli wielomodowych lub jednomodowych.

Dodatkowo OptiFiber ma wbudowaną kamerę , która pozwala na sprawdzenie stanu złącz końcowych z powiększeniem x250 oraz x400.

OptiFiber jako jedyny Reflektometr posiada funkcje ChannelMap , dzięki czemu użytkownicy nie muszą się skupiać na zinterpretowaniu wyników pokazywanych przez OTDR. ChannelMap przedstawia wynik pomiaru w postaci prostego i łatwego to zrozumienia diagramu lub mapy pokazującej ilość oraz miejsce złącz w torze światłowodowym,OptiFiber współpracuje z programem LinkWare, który umożliwia generowanie profesjonalnych raportów z przeprowadzonych testów.

[dokumentacja techniczna]ico 155 KB

informacje do zamówienia

powrót

v