home NORKOM
nowe technologie
Kontakt
Nasi dostawcy
Lista referencyjna

© NORKOM 2008

DTX Cable Analyzer (karta nr 1500)

flukenetworks
strona producenta »
 
cennik
flukenetworks

Rodzina najnowszych testerów DTX firmy Fluke Networks wykonujących test w paśmie do 900MHz o dokładności pomiaru zgodnej z Level IV

Rodzina testerów serii DTX dostarcza kompletne rozwiązanie dla każdego aspektu pracy certyfikującej, począwszy od ustawień po rekordowo szybkie testowanie i wyszukiwanie problemów. Dzięki DTX oszczędza się czas oraz pieniądze - aż do czterech godzin dziennie.

Polski interfejs
Jako jedyny tester na rynku polskim posiada możliwość korzystania z polskiego menu użytkownika. Opcja jest dostępna w najnowszym oprogramowaniu (v 1.2).

Teraz Certyfikacja Kat w tylko w 10 sek.
Najnowsze oprogramowanie do testerów DTX-1800 i DTX-1200 powala na wykonanie pomiaru kat 6 w zaledwie 10 sek, co stanowi absolutny rekord w szybkości pomiarów. Wszystkie pomiary są wykonywane w odniesieniu do aktualnych standardów i co najważniejsze spełniają wszelkie wymagania dokładności, co zostało zbadane i potwierdzone przez niezależne laboratorium Underwriters Laboratories, Inc. (UL).

Wyszukiwanie i rozwiązywanie problemów
Jeżeli mamy problem z łączem, DTX wskaże szybko i łatwo do zrozumienia miejsce uszkodzenia (odległość od testera) oraz możliwe przyczyny wystąpienia problemu. Te wskazówki nie tylko wskażą problem, ale także podpowiedzą, jakie należy wykonać działania korygujące, tak ażeby twoi pracownicy mogli szybko rozwiązać problem bez konsultacji z głównym technikiem. Zamiast wyszukiwać na zasadzie prób i błędów , jak należy rozwiązać istniejący problem, technicy bez problemu będą wiedzieli gdzie należy zobaczyć i co należy zrobić aby rozwiązać problem.

Szybko, nawet jeżeli nie testujesz
DTX jest nie tylko szybki podczas testowania. Skraca także czas ustawiania. Zmniejsza czas nauki działania. Rozszerzone akumulatory pozwalają na dłuższe działanie na jednym ładowaniu. Zaś kolorowy wyświetlacz, obszerna pamięć, wbudowany zestaw do porozumiewania się - wszystko to w pływa na całkowitą produktywność. Wszystko to wiąże się z oszczędnością czasu oraz pieniędzy.

Rekordowa szybkość testowania światłowodów
Moduły optyczne DTX pozwalają na przyspieszenie czasu testowania dzięki wyjątkowej technologii oraz łatwemu interfejsowi. Wciśnij Autotest i otrzymasz automatycznie certyfikat zgodny z aktualnymi standardami - dwóch włókien, każdego na dwóch długościach fal, pomiar długości oraz status PASS/FAIL - i to wszystko tylko w 12 sekund. Nasze moduły optyczne pozwalają na pomiar światłowodów w krótszym czasie, oszczędzając koszty testowania i dostarczenie czasu na inne zadania. Z łatwością możesz zaoszczędzić więcej niż 100 godzin rocznie.

Testuje miedź i światłowody tylko poprzez naciśnięcie przycisku
Tylko DTX oferuje opcjonalne moduły optyczne, które montuje się "na pokładzie" testera - tak więc nigdy już nie będziesz tracił czasu na szukaniu adapterów do pomiaru światłowodów. A certyfikacje światłowodów będziesz mógł wykonać w każdej chwili. Nie ma innego rozwiązania, które pozwoli na przełączanie między pomiarem światłowodów i kabli miedzianych tylko poprzez naciśnięcie jednego przycisku.

Certyfikuje sieci wielomodowe, jednomodowe i Gigabitowe
Moduły optyczne DTX wykorzystują diody LED do certyfikacji kabli wielomodowych, laser FP do certyfikikacji kabli wielomodowych oraz laser VCSEL/FP do certyfikacji sieci Gigabitowych. Pomiary są wykonywany dwukierunkowo i na dwóch długościach fal jednocześnie. Co więcej, montując jeden z modułów optycznych na pokładzie testera DTX możemy przechodzić z pomiaru kabli optycznych do pomiaru kabli miedzianych (i na odwrót) tylko poprzez wciśnięcie jednego przycisku. Nie ma już konieczności wymiany adapterów przed rozpoczęciem odpowiedniego pomiaru. Dodatkowo moduły optyczne posiadają wbudowany VFL, co pozwala na szybkie zlokalizowanie właściwego włókna, a także wyszukanie ewentualnych uszkodzeń włókna lub złącza. Zapisywanie, przeładowanie, zarządzanie oraz drukowanie raportów certyfikujących odbywa się poprzez program LinkWare.

Wykrywa szybciej uszkodzenia
Zintegrowany w module wizualny lokalizator uszkodzeń (VFL - visual fault locator) sprawia , że wyszukiwanie i rozwiązywanie problemów staje się proste i szybkie. Jasny laser VFL pomaga zlokalizować wiele uszkodzeń na bliskim końcu i może być wykorzystany do weryfikacji ciągłości oraz polaryzacji. Odpowiednio zaprojektowany , sprawia, że VFL jest zawsze pod ręką.

Częstotliwość 900MHz
Tester DTX-1800 umożliwia testowanie do 900 MHz. Ta szerokość pasma jest zgodna z ISO Class F Link oraz z takimi standardami jak 10Gigabit Ethernet okablowania miedzianego. To także pozwala na certyfikacje połączeń dla innych aplikacji jak: dystrybucja video poprzez okablowanie skrętkowe.

Dokładność w każdym czasie
Testery z serii DTX są najbardziej dokładnymi urządzeniami tego typu na rynku. Całkowita dokładność jest funkcją dwóch krytycznych właściwości: poziom dokładności testera - co potwierdza że tester dostarcza właściwe wyniki PASS/FAIL - oraz technologia Permanent Link , która jest także funkcją jakości i charakterystyki adapterów testowych, stanowiących interfejs do testowanego łącza.

Dokładność pomiaru zgodna z Level IV
Do tej pory testery były projektowane żeby spełniać wymagania Level III. Specyfikacja bardziej wymagającego poziomu dokładności Level IV została zaproponowana przez ISO/IEC dla połączeń Class F do 600MHz. Testery DTX spełniają nowe specyfikacje, zapewniając wyższą dokładność w pomiarach na całej szerokości częstotliwości.

Technologia Permanent Link
Rynkowe Patch Cordy - włączając kat 5e/6 oraz 7 - wykorzystywane w testowaniu aplikacji Permanent Link mogą wpływać na kosztowne błędne interpretacje uszkodzeń, dobrych połączeń i dodawać niepotrzebnych godzin na wyszukiwaniu i rozwiązywaniu problemów oraz powtarzaniu testów. Codzienne czynności związany z rozwijaniem i zwijaniem, przechowywaniem patch cordów w różnych warunkach może być przyczyną niewidocznych uszkodzeń jakie wpływają na parametr Return Loss, który jest częstą przyczyną FAIL. Firma Fluke Networks bierze pod uwagę przede wszystkim dokładność. Dlatego też dostarczamy wysokiej jakości adaptery Permament Link w miejsce standardowych rynkowych patch cordów. Nasza technologia dostarcza wysoką dokładność oraz stabilność wymaganą dla pomiaru Return Loss, zwiększając dokładność każdego testowanego parametru.

Tester DTX można także wyposażyć w adapter umożliwiający pomiar kabli koncentrycznych, dzięki któremu wykonamy pomiary:

Testowanie patch cordów
Do testera serii DTX można także dokupić adaptery do pomiaru patch cordów, które są elementem naszej sieci najbardziej narażonym na uszkodzenia i utratę ich pierwotnych właściwości. Testy są wykonywane w odniesieniu do standardów definiowanych przez TIA.

Właściwości

DTX-1800

DTX-1200

DTX-LT

Czas testu Kat 6 (w sekundach)

12

12

30

Maksymalna szerokość pasma (MHz)

900

350

350

Poziom dokładności

IV

IV

IV

Kolorowy ekran

tak

tak

tak

Pojemność wewnętrznej pamięci (kat 6 graficznie)

250

250

250

Wymienna pamięć - wyniki graficzne kat 6 dla każdego każdego 16 MB

300

300

300

Żywotność akumulatorów litowo-jonowych

12 godzin

12 godzin

12 godzin

Zaawansowane diagnostyki

tak

tak

tak

Interfejs USB

tak

tak

tak

Port szeregowy

tak

tak

n/d

Permanent Link Adapter Kat. 6

tak

tak

tak

Channel Adapter Kat. 6

tak

tak

opcja

Akceptuje różne moduły optyczne

tak

tak

tak

Uruchamianie Autotestu od strony jednostki zdalnej

tak

tak

tak

Rozmowa między jednostką główną i zdalną

tak

tak

tak

Standardowe akcesoria

powiększenie powiększenie

Moduły optyczne (wielomodowe i jednomodowe)

opcja

opcja

opcja

Permanent Link Adapter Kat 7

opcja

n/d

n/d

Channel Adapter Kat 7

opcja

n/d

n/d

Karta pamięci MMC

tak

n/d

n/d

Kabel USB

tak

tak

tak

Kabel RS

tak

opcja

n/d

Zestaw słuchawkowy

tak

tak

opcja

Torba

tak

tak

tak

tak - Funkcja lub akcesoria dostępny w standardowej konfiguracji
n/d - Funkcja nie dostępna; akcesoria nie dostarczane
opcja - Akcesoria mogą być zamówione jako opcjonalne

[dokumentacja techniczna]ico 132 KB

informacje do zamówienia

powrót