home NORKOM
nowe technologie
Kontakt
Nasi dostawcy
Lista referencyjna

© NORKOM 2008

AZH-C (karta nr 286)

PRZEZNACZENIE:

Automat zmierzchowy służy do automatycznego załączania oświetlenia ulic, placów, wystaw sklepowych, reklam itp. o zmierzchu i wyłączania tegoż oświetlenia o świcie.

AZH-C

DZIAŁANIE:

AZH-C umieszczamy w miejscu o stałym dostępie naturalnego światła dziennego, które zmianami swej intensywności będzie powodować załączanie i wyłączanie oświetlenia. Pora załączenia oświetlenia może być ustawiona przez użytkownika po wyjęciu zatyczki hermetyzującej, wkrętakiem 4 mm. Obrót w stronę "księżyca" - załączy później, obrót w stronę "słoneczka" - załączy wcześniej. Po regulacji należy bezwzględnie wcisnąć gumową zatyczkę. AZH-C posiada układ opóźniający załączenie i wyłączenie oświetlenia, niwelując w ten sposób wpływ zakłóceń np. wyładowań atmosferycznych, na pracę automatu.

DANE TECHNICZNE:

- zasilanie

180 - 240V, 50Hz

- max prąd obciążenia rezyst.

10A

- próg zadziałania regulowany

od 2 do 1000 Lx

- próg zadziałania ustawiony

ok. 7 Lx

- histereza

ok. 15 Lx

- opóźnienie załączenia

1 do 15 sek.

- opóźnienie wyłączenia

10 do 30 sek.

- temperatura pracy

-25°C do 50°C

- pobór mocy

0,3W

- wymiary

25 x 30 x 60

- mocowanie

dwa wkręty do podłoża

- przyłącze

przewód 0,5m

- stopień ochrony

IP65

MONTAŻ:

Przy montażu należy przestrzegać, aby czujnik nie był oświetlony przez załączane lub inne źródła światła. Do instalacji przyłączyć w hermetycznej puszce rozdzielczej w/g schematu po uprzednim odłączeniu zasilania. W przypadku potrzeby załączania większych mocy - stosować stycznik.

AZH-C powiększ schemat

powrót