home NORKOM
nowe technologie
Kontakt
Nasi dostawcy
Lista referencyjna

© NORKOM 2008

AZH-106 (karta nr 285)

PRZEZNACZENIE:

Automat zmierzchowy służy do automatycznego załączania oświetlenia ulic, placów, wystaw sklepowych, reklam itp. o zmierzchu i wyłączania tegoż oświetlenia o świcie.

AZH-106

DZIAŁANIE:

Automat umieszczamy w miejscu o stałym dostępie naturalnego światła dziennego, które zmianami swej intensywności będzie powodować załączanie i wyłączanie oświetlenia. Pora załączenia oświetlenia może być ustawiona przez użytkownika po wyjęciu zatyczki hermetyzującej, wkrętakiem 4 mm. Obrót w stronę "księżyca" - załączy później, obrót w stronę "słoneczka" - załączy wcześniej. Po regulacji należy bezwzględnie wcisnąć gumową zatyczkę. Automat posiada układ opóźniający załączenie i wyłączenie oświetlenia, niwelując w ten sposób wpływ zakłóceń np. wyładowań atmosferycznych, na pracę automatu.

DANE TECHNICZNE:

- zasilanie

180 - 240V, 50Hz

- próg zadziałania regulowany

od 2 do 1000 Lx

- próg zadziałania ustawiony

ok. 7 Lx

- histereza

ok. 15 Lx

- opóźnienie załączenia

1 do 15 sek.

- opóźnienie wyłączenia

10 do 30 sek.

- temperatura pracy

-25°C do 50°C

- max prąd obciążenia rezyst.

16A

- pobór mocy

0,45W

- wymiary

26x50x67mm

- mocowanie

dwa wkręty do podłoża

- przyłącze

przewód 0,8m

- stopień ochrony

IP65

MONTAŻ:

AZH-106 jest całkowicie hermetyczny. Przewody połączyć po wyłączeniu zasilania w/g schematu w hermetycznej puszce rozdzielczej. Automat przymocować dwoma wkrętami do podłoża w miejscu takim, aby czujnika nie oświetlały pobliskie latarnie, światła przejeżdżających samochodów, a szczególnie światło załączonych lamp nocnego oświetlenia. W przypadku potrzeby załączania większej mocy stosować stycznik.

AZH-106 powiększ schemat

powrót