karta nr 434
 

Tlenomierz EVITA OXY

Tlenomierz EVITA ® OXY przeznaczony jest do pomiaru ilości tlenu rozpuszczonego w ściekach, w szczególności do kontrolowania i monitorowania procesu natleniania ścieków w oczyszczalniach, znajduje także zastosowanie w stawach hodowli ryb. System tlenomierza EVITA ®OXY składa się z czujnika pomiarowego OXY 1100 oraz sondy pomiarowej, która występuje w trzech wersjach: wersji kulowej- OXY 4100, wersji zanurzeniowej- OXY 4150 i OXY 3150. Sonda typu OXY 3150 przeznaczona jest do pomiaru tlenu w stawach hodowlanych. "Sercem" układu pomiarowego EVITA ®OXY jest czujnik tlenu. Danfoss posiada ponad 20-letnie doświadczenie w produkcji czujników, co gwarantuje wysoką sprawność i niezawodność pomiarów. Sonda pomiarowa przekształca sygnał z czujnika w standardowy sygnał 4-20 mA.
Czujnik tlenu EVITA ® OXY działa w oparciu o prawo Clarka. Pomiędzy dwie elektrody (złota katoda i srebrna anoda) zostaje przyłożone napięcie polaryzacji. Elektrody zanurzone są w roztworze elektrolitu, który oddzielony jest od mierzonego medium za pomocą półprzepuszczalnej membrany.

Po umieszczeniu czujnika w cieczy, cząstki tlenu przenikają przez membranę i są przyciągane do katody. Powoduje to powstanie różnicy potencjałów, pomiędzy elektrodami-powstaje sygnał prądowy Przetwornik pomiarowy zamienia sygnał prądowy na standardowy sygnał 4-20 mA

powrót

automatyka mechanika elektronika systemy bezpieczeństwa nasze realizacje mierniki fluke
 

© NORKOM 2022 .
Nasza strona używa plików cookies. Przeczytaj Politykę prywatności